Kurtki zimowe- najmodniejsze modele

2018-11-30
Moda damska jest bardzo wymagające- ile kobiet tylko upodobań. Szczególnie trudne zadanie stawiane jest przed firmami odzieżowymi zimą. W tym okresie najważniejsze jest ciepło i komfort, jednak każda kobieta chce też wyglądać po prostu ładnie. Szczęśliwie marki odzieżowe wychodzą tym potrzebom naprzeciw i co roku prezentują kurtki zimowe damskie w ciekawej kolorystyce i wielu fasonach.

Najmodniejsze modele damskich kurtek zimowych


Anorak to prosta kurtka z kapturem sprawdź podobne na https://yups.pl/kurtki-zimowe-2, sięgająca do bioder, zwykle
w sportowym stylu, często pikowana. Oryginalnie powinna być wkładana przez głowę z dużą kieszenią z przodu. Stylizowana jest na odzież wierzchnią używaną przez Eskimosów.
Dłuższym odpowiednikiem anoraka jest parka. Fason ten od kilku sezon jest bardzo modny, kojarzy się z młodzieżowym stylem. Obowiązkowym elementem parki jest duży kaptur obszyty futerkiem. Kurtka ta najczęściej jest zwężana w talii za pomocą troczka.

Budrysówka to kolejny dobry wybór dla lubiących sportowy styl, który nadaje się na co dzień. Charakterystycznym elementem budrysówki jest zapięcie na kołki- drewniane, z rogu lub tworzywa sztucznego. Prosty krój o długości za biodra i kaptur to jej nieodłączne elementy.

Pilotka powstała na wzór męskiej kurtki noszonej oryginalnie przez wojskowych pilotów bombowców. Wykonana ze skóry naturalnej lub syntetycznej z podszewką z kożucha. Krótka, sięgająca do pasa, lekko zwężana w talii.
Jeśli miękką warstwę wolimy nosić na zewnątrz- odpowiednim wyborem będzie kożuszek. Krojów i fasonów jest wiele, jednak oryginalnie kożuszek powinien być wykonany z naturalnej skóry baraniej lub owczej, od wewnątrz wykończonej wełną. Na rynku nie brakuje jednak syntetycznych odpowiedników.
Pozostając w tematyce materiałów naturalnych, nie można zapomnieć
o klasycznym futrze. Może być naturalne (jest dużo droższe i kontrowersyjne) lub sztuczne. Zawsze modne, eleganckie i ciepłe.