Czym charakteryzują się koszulki termoaktywne?

2019-05-27

Na półkach sklepowych coraz częściej można znaleźć oryginalne koszulki termoaktywne od renomowanych producentów, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. W dzisiejszych czasach bez porządnej odzieży termoaktywnej wiele osób nie wyobraża sobie uprawiania sportu.

Koszulki dla sportowców

Koszulki termoaktywne w sklepie PolarSport zaprojektowane zostały w taki sposób, aby można było zachować stałą i optymalną temperaturę ciała, nawet podczas bardzo dużego wysiłku fizycznego. Koszulki odprowadzają pot na zewnątrz, dzięki czemu chronią przed nadmierną wilgocią. Odzież termoaktywna jest idealnym wyborem dla tych osób, które potrzebują idealnej izolacji cieplnej. Nie można zapominać również o doskonałej wentylacji, która w wielu dyscyplinach sportowych odgrywa kluczową rolę.

Z jakich materiałów produkuje się odzież termoaktywną?

Nowoczesne koszulki termoaktywne produkowane są przede wszystkim ze sztucznych materiałów. Producenci sięgają najczęściej po poliamid albo polipropylen. Nie można zapominać jednak o naturalnych materiałach pochodzenia zwierzęcego. Mowa tutaj przede wszystkim o wełnie merynosów, z której produkuje się wysokiej jakości koszulki termoaktywne. Nowością na rynku są magiczne koszulki, do których dodaje się jony srebrna. Ich głównym zadaniem jest usuwanie bakterii i niebezpiecznych dla zdrowia wirusów. To właśnie dzięki jonom srebra koszulki mogą zachować w miarę naturalny zapach.