Jaka sukienka do pracy?

Często zdarza się, że niektóre osoby - zwłaszcza młode - nie mają pomysłu na to, jak ubierać się w swojej pierwszej pracy. Zwłaszcza jeżeli pracują w miejscu, w którym mają częsty kontakt z innymi osobami. Z jednej strony chcemy wyglądać ładnie, z drugiej - no cóż - łatwo jest przesadzić...

Idealną opcją są skromne sukienki lub zestaw spódnica i bluzka. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że sukienki czy spódnice są najbardziej kobiecą częścią garderoby. A przecież wszystkie lubimy wyglądać kobieco.

Sukienki do pracy powinny być przede wszystkim wygodne, wykonane z miękkich materiałów, które nie krępują naszych ruchów. Ważnym jest również, aby nie pokazywały zbyt wiele. Sukienki eksponujące biust czy te z bardzo wysokimi wycięciami lepiej zostawić na inną okazję.

Równie istotną kwestią jest kolorystyka. Czerń, brąz, szarość - sukienki do pracy tylko wydają się nudne. Jeżeli zdecydujemy się na kolorowy element w formie kolczyków czy bransoletki, okaże się, że nasz strój wcale nie jest nudny, a wręcz intrygujący.